Projem:Rehber Psikoloji

Psikolojik Hastalıklar Hakkında Bilgi Blogu

Psikolojik Hastalıklar Hakkında Bilgi Blogu

Merhabalar,

Bir süredir aklımda olan bilgilerimi paylaşabileceğim ve okuduğum kitaplardan bir kaç parça da olsa insanlara ulaştırmak isteğimden ötürü benim için en iyi sonucu bularak "Psikoloji" konulu yeni web sitemi hayata geçirdim.

Uzun süredir aklımla tartıştığım. Sürekli aklımda bir şekilde çıkmayan bir konu idi web sitesi açmak, her konuda emek dökmek. Daha önce Seagull temamdan bahsetmiştim. O projemde de sıfırdan bir tasarım ve sıfırdan bir kodlama komple bana aitti. Bir size ait olduğu zamanın verdiği mutluluğu anlatamam.

"Psikoloji" Konusunu seçmemin amacı günümüzde illaki bir şekilde psikoloğa gitmiştir, bilgisiz bir şekilde gitmenin ve size yanlış teşhisler koyması sonucunda belkide ilaçları bıraktınız. Ya da yılladırdır bu ilaçları kullanıyorsunuz. Kullanıyorsunuz ama ne için kullanıyorsunuz, doktor bir tehşis koyuyor ve kısaca özet geçmek gerekirse başınızdan postalıyor. Eğer aklınızdan geçiyorsanız "çok bilmişsin" diyerek lütfen bu kadar okuduğunuz yeter diyerek sizi yukardaki çarpı işaretine tıklamanızı istiyorum. :) Amacımıza geri dönerken psikolojik problemlerinizi araştırmak ve psikoloji konusunda ileri seviyedeki hocalarımızın kitaplarının kesitlerini sizlerle paylaşarak sizlere yardımcı olmak.

Tabiki tek bir amaçla bu siteyi açmayı düşünmedim. Birçok sebebi var örneğin; bilimsel değil de saçma şekilde verilen bilgiler, psikolojiye ait fazla bilgi veren bir sitenin olmayışı, çok geniş bir alan olmasına rağmen belirli başlıklar altında hizmet veren siteler ve birçok sebebi var.

Yavaş yavaş makalemin sonuna gelirken sizlere demek, iletmek istediğim bir şey var; Araştırın. Araştırmak ve her yanıyla kendinizden emin olarak güveninizi tamamlarsınız, hem kendinize olan güveniniz artar hem de kişisel gelişiminizi olumu yönde etkiler. Psikolojiye ilgili iseniz siteme bakmanızı şiddetle öneririm. Sağlıklı kalın kendinizi mutlu hissedin.Saygılarımla

Sitemi incelemek için buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.


Blog yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim. Bir sonraki blog yazımda görüşmek üzere :) Ayrıca destek olmak isterseniz sosyal medya hesaplarımdan takip edebilirsiniz. Proje görüşmeleri için iletişim bölümünden 7/24 benimle iletişime geçebilirsiniz.